Fraser jednoznačným víťazom Games, tvrdý boj medzi ženami a Froning bez víťazstva
07.08.2017

Aj tento rok sa v USA konali CrossFit Games, ktoré rozhodnú o tom, kto je „the fittest on earth“. V mužskej kategórii tento titul obhájil Mat Fraser, medzi ženami sa na prvé miesto dostala Tia-Clair Toomey.

Minuloročný šampión vstúpil do posledného súťažného dňa so 176 bodovým náskokom. Pred posledným workoutom mal dokonca až 210 bodový náskok pred druhým Brentom Fikowskim. Fraserovi sa podarilo na Gamesoch vyhrať celkovo štyri eventy: Triple G Chipper, Muscle-Up Clean Ladder, Heavy 17.5 a 2223 Intervaly.

Všetky workouty si môžete pozrieť TU!

Fraser nakoniec skončil 216 bodov pred Fikowskim. Minulý rok to bolo 197 bodov pred Benom Smithom, ktorý vyhral Games v roku 2015.

Určite nebolo prekvapením, že Fraser vyhral, na druhom a treťom mieste to však nebolo také isté. Počas štyroch súťažných dní sa na nich vymenilo hneď niekoľko atlétov.

Druhý nakoniec skončil Brent Fikowski, pre ktorého to bola iba druhá účasť na Gamesoch. „Po minulom roku, som úplne nadšený. Konečne som sa kvalifikoval a získal som skúsenosti. Tento rok som veľmi pokojný a spokojný,“ povedal Fikowski po poslednom workoute. Druhý najviac fit človek na svete povedal, že si štyri súťažné dni veľmi užil. „Pripravoval som sa na to celý rok. Bol som uvoľnený a užil som si to,“ dodal.

Tretí skončil Austrálčan Ricky Garard.

Medzi ženami to nebolo až také jednoznačné. Toomey vstúpila do posledného súťažného dňa so 14 bodovým náskokom pred Karou Webb. Jej vedenie sa však po predposlednom workoute ešte zmenšilo a bolo už len šesťbodové.

V poslednom workoute to bolo veľmi tesné. Toomey neuznal rozhodca posledný výpad, a tak sa musela vrátiť o pár krokov naspäť a Kara Webb sa na ňu dotiahla. Vyzeralo to tak, že obe vystúpili na pódium v rovnakom momente, avšak podľa časomiery bola Toomey pomalšia o 0,19 sekundy. V konečnom zúčtovaní však nakoniec Toomey vyhrala pred Webb iba o dva body.

Na treťom mieste skončila Islanďanka Annie Thorisdottir. Favoritky Sigmundsdottir a Davidsdottir skončili na štvrtom, respektíve piatom mieste.

Medzi tímami nastala zmena na prvom mieste. CrossFit Mayhem so štvornásobným víťazom CrossFit Games Richom Froningom, museli uvoľniť prvé miesto tímu Wasatch CrossFit. Posledné dva workouty porazil CrossFit Mayhem Wasatch CrossFit avšak nestačilo to. Mayhem skončil druhý so 48 bodovým mankom na Wasatch.

Na treťom mieste skončil CrossFit Fort Vancouver.

Fantastický úspech zaznamenala jediná slovenská zástupkyňa na CrossFit Games Nina Ladvenicová, ktorá vo svojej kategórii (Teenage Girls 14-15) skončila na fantastickom šiestom mieste. Dokonca sa jej podaril vyhrať aj jeden workout!

Moje prvé Crossfit Games mam oficiálne za mnou! Urobila som svoje maximum a užila si to na 100%. V prvom rade by som sa chcela poďakovať rodine a najbližším za neskutočnú podporu a za všetko čo pre mňa robia❤ Ďalej moje veľké ďakujem patrí môjmu coachovi, za všetko čo pre mňa urobil, obetoval a pushoval ma čo raz ďalej a ďalej